info@betonnika.com

واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

هر آنچه باید درباره ی واتراستاپ دیواری دمبلی تخت بدانید.

واتر استاپ های pvc  قطعات جانبی هستند که در سازه های بتنی به عنوان آب بند کننده ها مورد استفاده قرار می گیرند زیرا سازه های بتنی که در معرض آب قرار دارند مانند سد ها، کانال ها و… ممکن است از خود رفتار های سازه ای هنگام انقباض و انبساط ( مانند ترک) نشان دهند به همین سبب در آن ها درز هایی ایجاد می کنند تا از آب بند کننده ها استفاده کنند. این قطعات برای کاربرد ها و مکان های مختلف انواع گوناگونی چون: تخت ، حفره دار ، کفی تخت ، کفی حفره دار ، دمبلی تخت ، دمبلی حفره دار، دارند. در ادامه این مقاله به توضیح بیشتر واتراستاپ دیواری دمبلی تخت می پردازیم.

واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

سازه های بتنی وجود دارند که وابسته به نوع سازه، حجم بتن ریزی و… فشار های هیدرواستاتیکی بالایی در مرحله بتن ریزی تحمل می کنند که ممکن است موجب پارگی یا جدایی لبه های واتر استاپ و جدایی خود قطعات از میلگرد ها شود. در این موقعیت نیاز به قطعاتی است که لبه های قوی تری نسبت به واتر استاپ های معمولی داشته باشند.

واتر استاپ های دیواری دمبلی تخت برای استفاده در بتن ریزی هایی با فشار های استاتیکی بالا بسیار مناسب می باشند زیرا این قطعات به شکل دو طرف آج دار تولید می شوند و لبه های آن که قرار است به سازه آرماتور وصل شود به صورت یک دایره (دمبل) می باشند که در طول کل واتر استاپ وجود دارد.

این قطعات در پهنای 24 و 30 سانتی متر و ضخامت 3 تا 5 میلی متر تولید می شوند که به خاطر وجود لبه های مقاوم و محکم در مقابل پارگی، در این نوع از واتر استاپ ها راحت تر می توان اتصال توسط مفتول به شبکه میلگردی را انجام داد. همین امر سبب می شود که بتوانید این محصول را به صورت پانچ دار از کارخانه خریداری کنید و حتی با توجه به نوع پروژه ای که قرار است در آن مورد استفاده قرار گیرد می توانید آن ها را در میزان کششی مختلف فارش دهید.

ویژگی های واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

ویژگی های واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

  • مقاومت کششی بالاتر از استاندارد دارند.
  • از عبور و نفوذ آب در درز های اجرایی و انبساطی سازه ها جلو گیری می کنند.
  • درز های سازه های بتنی را در مجاورت آب و مایعات، آب بندی می کنند

کاربرد های واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

  • از عبور و نفوذ آب در درز های اجرایی و انبساطی سازه ها جلو گیری می کنند.
  • درز های سازه های بتنی را در مجاورت آب و مایعات، آب بندی می کنند.
  • سد ها، لوله های بتنی و کانال ها را نیز آب بندی می کنند.
  • و همینطور سازه های هیدرولیکی را هم.
  • در استخر ها و دریاچه های مصنوعی نیز کاربرد دارند.

نصب واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

روش نصب و اتصال واتراستاپ دیواری دمبلی تخت

برای نصب آن باید به این صورت عمل کنید که به هنگام بتن ریزی آن قسمتی که احتمال قطع بتن در آن داده شده را، واتر استاپ قرار دهید به شکلی که نصف عرض آن در بتن ریزی اول و نصف دیگر عرض آن در بتن ریزی دوم قرار گیرد و حواستان باشد بتن ریزی را به آرامی انجام دهید طوری که واتر استاپ از محل خود جدا نشود.

حال شما برای این که بتوانید دو سر آن ها را به هم وصل کنید دو روش دارید، یکی اینکه دو سر آن ها را گرم کنید و به یکدیگر وصل کنید تا بعد از سرد شدن آنها به هم به صورت یکپارچه متصل شده باشند و هم می توانید دو سر آنها را به اندازه سی سانتی متر روی هم قرار داده و بین آنها چسب صنعتی مناسب آنها بزنید و فشار دهید تا خوب به هم بچسبند. وصل شدن دو سر آنها می تواند کار را راحت تر و مطمئن تر کند.

شرایط نگهداری

شرایط نگهداری واتراستاپ دیواری دمبلی تخت به این صورت است که باید در بسته بندی اصلی خود باشند و با کشیدن چادر برای حفاظت از تابش خورشید، اکسیژن و ازن، می توانند خاصیت های خود را تا 12 ماه حفظ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *