info@betonnika.com

روان کننده بتن (L-LC-150)

روان کننده بتن (L-LC-150)

همه چیز درباره روان کننده بتن (L-LC-150)

استفاده از روان کننده بتن (L-LC-150) در بتن سبب افزایش بسیار زیاد کیفیت آن می شود زیرا نفوذ پذیری آن را کاهش می دهد، مقاومت آن را افزایش می دهد و دوام آن را نیز به تبع زیاد می کند در نتیجه متخصصان استفاده از آن را تایید و توصیه می کنند.

هر چقدر که نسبت آب به سیمان کمتر باشد، سیمان در بین اجزای تشکیل دهنده بتن بهتر پخش می شود که این امر باعث افزایش کیفیت بتن شده و فضا های خالی آن را به حداقل می رساند در نتیجه ی آن وزن مخصوص بتن و مقاومت آن افزایش یافته و در آخر میزان نفوذ پذیری آن کاهش می یابد. این محصول که توسط پلی کربوکسیلات تولید می گردد، می تواند مقدار آب مصرفی بتن را تا 12 در صد کاهش دهد و مقاومت آن را 20 الی 30 در صد افزایش دهد.

با استفاده این محصول در بتن می توان شاهد ایجاد تراکم، انسجام و یکنواختی بود که علاوه بر این ها با مسدود کردن کاپیلار های بتن مانع نفوذ آب، املاح و مواد خورنده می شود، که همین امر سبب می شود دیگر ترک خوردگی یا جذب آبی را مشاهده نکنیم.

 

 قیمت روان کننده بتن

 

لیست قیمت روان کننده بتن

قیمت روان کننده بتن می تواند با توجه به نوع ماده و شرکت تولید کننده آن متفاوت باشد معمولا روان کننده های بتن بر اساس استاندارد های جهانی و ملی ساخته می شود که کیفیت این مواد نقش مهمی را در قیمت آن ها بازی می کند.

هرچند در ابتدا ممکن است قیمت روان کننده بتون به عنوان هزینه اضافی به نظر برسد ولی اگر به صورت واقع بینانه به این مسئله توجه شود، به این نتیجه خواهیم رسید که روان کننده بتن علاوه بر افزایش استحکام بتن با تاخیر انداختن سفت شدن آن باعث بالا رفتن کارایی آن می شود.

با توجه به نوسانات اقتصادی و سرعت تغییر قیمت ها اطلاع از قیمت روان کننده بتن به روز می تواند نقش مهمی در هزینه نهایی بتن آماده داشته باشد.

قیمت روز روان کننده بتن می تواند یکی از معیارهای مهم برای استفاده از این ماده در بتن باشد.  همچنین قیمت روان کننده های بتن به دلیل تاثیر مهمی که در افزایش کارایی و کیفیت بتن آماده دارد می توانند برای تولید کننده و مصرف کننده بتن مهم باشد.

قیمت هر لیتر روان کننده بتن با توجه به کیفیت آن می تواند متفاوت باشد لذا قیمت این ماده در مناطقی که به دلایل مختلف بخصوص شرایط آب و هوایی استفاده از آن را برای مصرف کننده در اولویت قرار می دهد ممکن است نسبت به مناطق دیگر گرانتر باشد.

 

خرید روان کننده بتن

 

خرید روان کننده بتن

خرید روان کننده بتن می تواند دغدغه افراد و شرکت هایی باشد که سفارش بتن با این ماده را دریافت می کنند. خرید این ماده از شرکت های مادر می تواند نقش مهمی در کاهش هزینه تمام شده بتن داشته باشد و استفاده از این ماده را برای شرکت های تولید کننده مقرون به صرفه نماید.

یکی از روش هایی که می تواند قیمت روان کننده بتن را برای شرکت های مختلف در سراسر کشور مقرون به صرفه نماید خرید اینترنتی روان کننده بتن است چرا که شرایطی فراهم می کند تا مصرف کننده بتواند به صورت مستقیم با وارد کننده یا تولید کننده این ماده ارتباط بر قرار ‌نماید که این امر باعث حذف واسطه ها و کاهش قیمت روان کننده بتن می شود.‌

 

فروش روان کننده بتن

به دلیل گسترش استفاده از روان کننده بتن در مناطق مختلف کشور ، فروش آن می تواند کسب و کاری مناسب برای افرادی باشد که در این زمینه فعالیت می کنند.

نمایندگی فروش روان کننده بتن می تواند راه کاری مناسب برای ایجاد یک کسب و کار مناسب و بلند مدت باشد. بتن نیکا با تدابیر تخصصی در زمینه فروش روان کننده بتن، روشی مناسب برای تامین مواد اولیه با کیفیت و مقرون به صرفه را در اختیار مشتریان قرار داده که می تواند استفاده از این ماده را در سراسر کشور افزایش دهد.

 

کاربرد روان کننده بتن (L-LC-150)

 

کاربرد های روان کننده بتن (L-LC-150)

این محصول در بتن هایی با نسبت آب به سیمان بالاتر از 0.4 مناسب است و آن را کاربردی می کند که به تعدادی از کاربرد های آن اشاره می کنیم:

  • استفاده در بتن ریزی های حجیم و چند لایه
  • استفاده در بتن ریزی های با پمپ
  • استفاده در سازه های مسلح، سقف، ستون و فونداسیون ماشی آلات
  • استفاده در بتن ریزی کف سالن های صنعتی و قطعات از پیش ساخته شده

 

کاربرد های روان کننده بتن (L-LC-150) بر اساس مزیت

  1. روان کردن بتن و مانع شدن از آب انداختگی و جدا شدن سنگدانه ها
  2. جلوگیری از حبس شدن هوا درون بتن و زیاد کردن انسجام و وزن مخصوص بتن
  3. داشتن توانایی همزمان با میکروسیلیس، خاکستر بادی و سایذ مواد پوزولانی
  4. صرفه جویی کردن در زمان و هزینه های بتن ریزی
  5. کم کردن زمان استفاده از ویبراسیون
  6. دست یافتن به بتن مقاوم و بدون خلل

این مواد می تواند با مخلوط آماده شده ی بتن اضافه شود و بعد از اینکه به خوبی مخلوط شد و با تمام یا بخشی از آب اختلاط بتن یکی شد، بتن ریزی را آغاز کرد.البته باید میزان دقیق استفاده ی آن را از طریق آزمایش های کارگاهی بدست آورید که معمولا برای  (L-LC-150) حدود 1 الی 2 درصد وزن سیمان در بتن می باشد.

 

مشخصات فنی روان کننده بتن (L-LC-150)

برای اینکه این مواد را بیشتر بشناسید یک سری از مشخصات فنی آن را مثل : زرد روشن بودن رنگ آن، 1.03  gr/cm 3 بودن وزن آن، PH آن حدود 5 است، یون کلر ندارد، حالت فیزیکی آن مایع است و دارای استاندارد ASTM C494 & C1017 & ISIRI 2930  است.

 

نگهداری روان کننده بتن (L-LC-150)

نگهداری آن نیز شرایطی دارد که باید تا یکسال در بسته بندی هایی به شکل گالن های 20 و بشکه های 200 کیلویی، دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب در دمای 10 الی 25 درجه سانتی گراد، قرار بگیرد. البته که این مواد  نباید به هیچ صورت خورده شود یا با چشم تماس پیدا کند، در صورت برخورد با پوست یا چشم سریعا با آب شیرین فراوان شسته شود و یا اگر خورده شد باید فورا به پزشک مراجعه شود. در آخر اینکه این ماده آتش زا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *