info@betonnika.com

ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس

همه چیز درباره ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس یکی از افزودنی های مناسب بتن است که باعث افزایش دوام و استحکام آن می شود.‌ ژل میکروسیلیس بتن به دلیل آنکه حاوی ترکیب پوزولانی است باعث روانی و افزایش مقاومت های مکانیکی بتن می شود. همچنین وجود ترکیب پوزولانی در بتن باعث بالا رفتن مقاومت شیمیایی بتن شده و نفوذ ناپذیری آن در برابر رطوبت و خورندگی یون ها از جمله کلر و فسفات را افزایش می ‌دهد.

 

قیمت ژل میکروسیلیس

 

قیمت میکروسیلیس

میکروسیلیس‌ها طبق عوامل و فاکتور‌های متعددی قیمت‌گذاری می‌شوند. اولین عاملی که می‌تواند به صورت مستقیم روی قیمت ژل میکروسیلیس تاثیر بگذارد، وزن مورد نیاز خریدار است. منطقی است که هر چقدر فرد به مقدار بیشتری از میکروسیلیس نیاز داشته باشد و سفارش دهد، به همان نسبت قیمت آن افزایش می‌یابد. این ماده به دو حالت پودری و ژل ماننده به فروش می‌رسد. شاید این نکته را ندانید اما قیمت نهایی محصول به این دو صورت با هم متفاوت خواهد بود. در واقع قیمت ژل میکروسیلیس آب بند به دلیل اینکه وزن بیشتری نسبت به حالت پودری دارد، کمی گران‌تر خواهد بود.

همچنین درجه کیفیت عامل دیگری است که روی قیمت تاثیر چشمگیری خواهد گذاشت. در واقع هر چه قدر که کیفیت محصول بیشتر باشد، قیمت ژل میکروسیلیس بتن بیشتر خواهد شد.

در حقیقت عوامل مختلف دست به دست هم می‌دهند که یک محصول چه قیمتی داشته باشد، حتی اینکه شما این محصول را از چه مرکزی خریداری می‌کنید نیز موثر است.

 

خرید ژل میکروسیلیس

 

خرید میکروسیلیس

میکروسیلیس یک ماده‌ای می‌باشد که دارای واکنش‌پذیری بالایی می‌باشد و از آن در ساخت بتن بهره گرفته می‌شود. برای اینکه خواص بتن افزایش و بهبود یابد، از این ماده به مقداری اندک استفاده می‌شود. علاوه بر این، میکروسیلیس به عنوان ماده‌ای جانبی برای تولید کردن فلز‌های مختلف در کوره‌های الکترونیکی بهره گرفته می‌شود. این ماده صنعتی که حالت پودری خاکستری رنگ دارد، به حالت ژل نیز به فروش می‌رسد. به طور کلی این محصول به عنوان ماده‌ای مکمل در ساخت سیمان به کار می‌رود شناخته می‌شود. همان طور که متوجه شدید، این محصول کاربرد‌های زیادی در صنایع ساخت وسازی دارد. راه‌های مختلفی برای خرید ژل میکروسیلیس وجود دارد که یکی از راه‌های آن، خرید اینترنتی ژل میکروسیلیس می‌باشد. با مراجعه به سایت‌های مراکز معتبر خرید ژل میکروسیلیس می‌توانید توضیحات مربوط به هر کدام را مطالعه کنید و با خیال راحت دست به انتخاب بزنید و از خرید خود در نهایت رضایت داشته باشید.

 

فروش ژل میکروسیلیس

برای تهیه و سفارش ژل میکروسیلیس راه‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از آن‌ها خرید و فروش ژل میکروسیلیس به صورت اینترنتی می‌باشد. مراکز فروش ژل میکروسیلیس متعددی در سراسر کشور وجود دارد اما مزیت خرید این محصول به صورت اینترنتی این است که شما می‌توانید فروشندگان ژل میکروسیلیس را با هم مقایسه کنید و علاوه بر اینکه اطمینان بیشتری نسبت به کیفیت خواهید یافت، در وقت و هزینه صرفه جویی به عمل می‌آید.

پروژه‌های مختلفی هستند که در آن‌ها نیاز به استفاده از این میکروسیلیس‌ها وجود خواهد داشت. در حقیقت این مواد با مسئولیت تعمیر و نگهداری در پروژه‌های عمومی استفاده به عمل می‌آید. استفاده از این محصول جلوی هزینه‌های جانبی آینده را خواهد گرفت.

 

دلیل استفاده از ژل میکروسیلیس در ساخت بتن

برای بالا رفتن کیفیت بتن و جلوگیری از فرسایش آن از ترکیب ژل میکروسیلیس در ساخت آن استفاده می شود که میزان استفاده از آن در مواجه با تغییرات جوی در مناطق با رطوبت بالا به شکل ویژه ای افزایش پیدا می کند. مثلا مصرف بتن حاوی میکروسیلیس بیشتر در مناطق شمالی و جنوبی کشور متداول است.

دلیل این امر هم هوای شرجی جنوب کشور و نم و رطوبت هوای مناطق شمالی است که سازه های بتنی را در معرض خوردگی یون های مهاجم قرار داده و باعث افت کیفیت و کاهش ماندگاری بتن می گردد. به کاری گیری ژل میکروسیلیس در بتن باعث کاهش نسبت آب به سیمان در ترکیب بتن می شود.

این فرایند باعث تراکم بیشتر بتن و واتر پروف شدن آن می گردد که مقاومت مکانیکی بتن را تا 30 درصد افزایش می دهد. بکارگیری میکروسیلیس در ترکیب بتن می تواند روشی مناسب و مقرون به صرفه برای بالا بردن کیفیت بتن جهت استفاده به عنوان کفپوش های بتنی مناسب و مستحکم باشد.

ژل میکروسیلیکا بر اساس استاندارد های ASTM C494 & C1202 تولید و عرضه می شود و کیفیت و عیار آن با این مقیاس سنجیده می گردد. همچنین این افزودنی بتن در دو نوع ساده و الیاف دار تولید می شود.

در نوع ژل میکروسیلیس الیاف دار این نوع محصول از الیاف پروپیلن استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت کششی، خمشی و سایشی فوق العاده زیاد بتن شده و استحکام و ماندگاری بتن را در حد قابل قبولی افزایش می دهد.

 

مشخصات فنی ژل میکروسیلیس

 

مشخصات فنی ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس از نظر فیزیکی حالت ژله ای شکل  دارد و رنگ ‌آن خاکستری می باشد. وزن مخصوص آن  1.25±.0.05gr/cm3 است که در حالت استاندارد می بایست ASTM  C 494 & C 1202  باشد. این نوع ژل  کلر ندارد  و PH آن در حدود 8 الی 9 می باشد.

شرایط نگهداری ژل میکروسیلیس به این صورت است که اگر  تا شش ماه به دور از تابش نور مستقیم خورشید نگهداری شود یا شرایط یخ زدگی نباشد و در دمای بین 10 تا 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود کیفیت خود را حفظ کرده و قابل استفاده می باشد. این محصول طبق روال معمول در بسته بندی های 22، 23 و 25 کیلویی تولید و عرضه می شود.

 

کاربرد ژل میکروسیلیس

 

ژل میکروسیلیس چه کاربرد هایی دارد؟

همانطور که گفته شد ژل میکروسیلیس یکی از افزودنی های مناسب جهت افزایش کیفیت بتن است که به دلیل استفاده از ترکیب پوزولانی استحکام  بتن را در حد مطلوبی افزایش می‌ دهد.

به همین دلیل  از ژل میکروسیلیس در ساخت بتن هایی با مقاومت و نفوذناپذیری بالا ، بتن ریزی در مناطقی که به دلیل شرایط اقلیمی میزان یون های مخرب شیمیایی بیشتر است.

ساخت محفظه های بتنی در تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب، ساختن بتن سازه‌های خطوط انتقال آب، ساخت بتن برای استفاده در سازهای اسکله ها، پل ها و مخازن ذخیره آب و .‌.‌. استفاده می شود.

 

ویژگی ژل میکروسیلیس

 

ویژگی ها و فوائد استفاده از ژل میکروسیلیس

از جمله ویژگی ها و فوائد استفاده از ژل میکروسیلیس در بتن می‌توان به مواردی مثل کاهش نسبت آب به سیمان، افزایش روانی و کارایی بتن که باعث سهولت در پمپاژ شده و استهلاک تجهیزات بتن ریزی را به حداقل ممکن کاهش می دهد.

‌همچنین به افزایش 10 تا 15 درصدی عیار بتن و سازگاری ژل میکروسیلیس با انواع سیمان های پرتلند اشاره کرد. از دیگر ویژگی های ژل میکروسیلیس افزایش مقاومت 10 تا 40 درصدی این نوع بتن نسبت به بتن های فاقد این نوع ژل، افزایش نفوذ ناپذیری بتن، افزایش مقاومت مکانیکی و شیمیایی بتن است که باعث بالا رفتن استحکام بتن می شود.

نگهداری، مصرف و جابجایی آن آسان است که این امر باعث افزایش کیفیت بتن و حفظ سلامت مصرف کنندگان بخصوص تکنسین های شاغل در تولید و مصرف این نوع بتن می شود.‌

 

روش استفاده از ژل میکروسیلیس

 

روش استفاده و مقدار مصرف ژل میکروسیلیس

روال استفاده از این ماده در بتن به این شکل است که ژل میکروسیلیس MS-350 را به بتن آماده در اندازه مناسب اضافه می کنند یا در هنگام ساخت بتن به بچینگ اضافه می شود.

معمولا روند اختلاط آن‌ها در حدود 5 دقیقه طول می کشد. حجم و میزان مصرف MS-350 در انواع بتن معمولا از طریق آزمایشات مقدماتی در کارگاه ها یا دستورالعمل های مهندسین سازه تعیین می‌شود. ولی به شکل معمول میزان مصرف ژل میکروسیلیس در بتن 5 تا 10 درصد وزن سیمان مورد استفاده می باشد.

 

شرایط ایمنی و محافظت در زمان کار با ژل میکروسیلیس و مواد حاوی آن

ژل میکروسیلیس در رده مواد مضر و خطرناک برای سلامتی و آلودگی محیط زیست محسوب نمی شود و آتش زا نیست. منتهی نباید وارد دهان و سیستم گوارش شود یا با چشم در تماس قرار گیرد.

چون ممکن است باعث آسیب رسیدن به آن ها شود.‌ در صورت تماس این ماده با چشم یا پوست می بایست محل تماس با آب تمیز و مناسب شستشو شود.‌ همچنین در صورت بلعیده شدن و  ورود به سیستم گوارش باید در کوتاهترین زمان ممکن به پزشک مراجعه گردد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *