info@betonnika.com

فوق روان کننده بتن (M-LC-300)

فوق روان کننده بتن (M-LC-300)

همه چیز در رابطه با فوق روان کننده بتن (M-LC-300)

این فوق روان کننده بتن (M-LC-300) بر پایه ملامین سولفونیت است که به دو نوع پودری و مایع وجود دارد  و باعث شده کیفیت بتن به شدت بالا برود. این مواد به ذره های سیمان جذب می شود و به آن ها بار منفی می دهد که سبب می شود نیروی دافعه بین ذرات بوجود بیاید و آن ها به صورت یکنواخت داخل بتن پخش شود. این خصوصیت باعث شده سیمان دارای پراکندگی و یکنواختی باشد و بتن روان تر شود به همین دلیل می توان آب مصرفی طرح اختلاط را کاهش داد.

این مواد در کجا ها استفاده دارد؟ این مواد در بتن ریزی با پمپ، ساخت بتن های حجیم، سطوح وسیع و چند لایه و سازه های مسلح، اجرای بتن کف سالن های صنعتی ، دال ، پی ، ستون ، دیوار ، پل و… و تولید بتن با مقاومت فشاری زیاد و قطعات پیش ساخته، مورد استفاده است.

 

مزیت های فوق روان کننده بتن (M-LC-300)

 

مزیت های فوق روان کننده بتن (M-LC-300)

  1. صرفه جویی در وقت : این مواد باعث افزایش سرعت در روند بار گذاری می شود و همین امر سبب می شود که زمان باز کردن قالب ها در ستون و سقف ها کاهش یابد.
  2. مقاوم کردن بتن : مواد نام برده با ترکیبی که دارد مقاومت فشاری بتن را بالا برده و سبب می شود نفوذ پذیری آن پایین بیاید که کیفیت بتن را بیش از پیش می کند.
  3. صرفه جویی در هزینه : با استفاده از این مواد اسلامپ بتن افزایش می یابد، پمپاژ آسان تر می شود که همین امر سببی برای کاهش زمان کار است.
  4. افزایش عمر بتن : با توجه به مزیت های گفته شده کارایی و دوام بتن بالا خواهد رفت، در نتیجه عمر آن بیشتر خواهد بود.

طریقه مصرف آن به این صورت است که در هنگام اختلاط بتن به آب مصرفی آن افزوده شود یا اینکه پس از اختلاط به تراک میکسر آن را اضافه کرد تا به مدت 3 دقیقه مخلوط شود ولی اگر فاصله زمانی ساخت و ریختن بتن زیاد باشد باید نیمی از آن را در محل ساخت بتن و اضافه مانده ی آن را هنگام اجرا اضافه کرد. مصرف فوق روان کننده بتن (M-LC-300) به میزان 1 تا 1.5 درصد وزن سیمان مصرفی بتن است.

 

برخی از مشخصات فنی فوق روان کننده بتن (M-LC-300)

  • حالت فیزیکی آن مایع است.
  • رنگ آن زرد شفاف است.
  • PH آن حدود 8 است.
  • وزن مخصوص آن 1.17 gr/cm3 است.
  • یون کلر ندارد.
  • دارای استاندارد ASTM C-494 TYPE G & ISIRI 2930 می باشد.

 

شرایط نگهداری فوق روان کننده بتن (M-LC-300)

این مواد نیز مانند روان کننده های قبلی باید تا یکسال در بسته بندی مخصوص خود ( گالن های پلاستیکی 5 و 20 و بشکه های 200 کیلویی ) دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب و در دمای 10 تا 25 درجه سانتی گراد، نگه داری شود. این مواد  نباید به هیچ صورت خورده شود یا با چشم تماس پیدا کند، در صورت برخورد با پوست یا چشم سریعا با آب شیرین فراوان شسته شود و یا اگر خورده شد باید فورا به پزشک مراجعه شود. در نهایت اینکه این ماده آتش زا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *