info@betonnika.com

فوق روان کننده بتن (N-LC 250)

فوق روان کننده بتن (N-LC 250)

همه چیز درباره فوق روان کننده بتن (N-LC 250)

مواد فوق روان کننده بتن (N-LC 250) یکی دیگر از افزودنی ها و روان کننده های بتن است که بسیار سودمند و مورد استفاده بوده که مواد تشکیل دهنده ی آن، نفتالین سولفونات اصلاح شده است. همین ترکیب است که باعث می شود بتن کارپذیری مطلوبی بدست آورد و نسبت آب به سیمان آن کاهش یابد تا در بتن ریزی های حجیم مانند سقف، ستون و فونداسیون بکار رود.

بتن بر اثر مخلوط شدن با این مواد ویژگی هایی چون: کارپذیری بالا، آسان کردن عملیات بتن ریزی، ایجاد کردن پرداخت آسان سطوح، افزایش مقاومت فشاری بتن، افزایش تراکم و دوام بتن و در نهایت جلوگیری از ایجاد ترک های سطحی، خواهد داشت. یکی از ویژگی های مهم این محصول قابلیت حفظ و نگهداری اسلامپ در مدت زمان بتن ریزی می باشد.

این مواد در بتن ریزی های حجیم با پمپ، قطعات پیش ساخته، سطوح وسیع و چند لایه، سازه های فوق العاده مسلح اجرای بتن فونداسیون، دیوار، ستون، دال، پی و سقف و… همچنین در ساخت بتن های مسلح و غیر مسلح در دما های معمولی و گرم استفاده می شود.

مزایای فوق روان کننده بتن (N-LC 250)

 

از مزایای فوق روان کننده بتن (N-LC 250)

  1. پلاستیسیته بالا بتن بدون آب افتادگی
  2. افزایش مقاومت فشاری
  3. کاهش نفوذ پذیری بتن
  4. افزایش اسلامپ، سهولت پمپاژ
  5. کاهش زمان باز کردن قالب ها، صرفه جویی زمان و هزینه های بتن ریزی

این مواد به این صورت مصرف می شود که در هنگام اختلاط بتن به آب مصرفی افزوده شده و یا پس از اختلاط به تراک میکسر اضافه شده و در مدت اقلا 3 دقیقه مخلوط می گردد. در شرایطی که بین زمان ساخت و ریختن بتن زمانی زیادی بی‎افتد می توان نیمی از آن را در محل ساخت بتن و بقیه آن را در هنگام اجرا اضافه نمود و میزان مصرف آن 1 الی 1.5 درصد سیمان مصرفی بتن می باشد.

 

برخی از مشخصات فنی فوق روان کننده بتن (N-LC 250) برای شناخت بهتر این مواد

  • حالت فیزیکی آن مایع است.
  • رنگ آن قهوه ای روشن است.
  • PH آن حدود 8 است.
  • یون کلر ندارد.
  • دارای استاندارد ASTM C-494 TYPE G & ISIRI 2930 می باشد.

 

شرایط نگهداری فوق روان کننده بتن (N-LC 250)

این مواد نیز مانند روان کننده های قبلی باید تا یکسال در بسته بندی مخصوص خود ( گالن های پلاستیکی 5 و 20 و بشکه های 200 کیلویی ) دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب و در دمای 10 تا 25 درجه سانتی گراد، نگه داری شود. این مواد  نباید به هیچ صورت خورده شود یا با چشم تماس پیدا کند، در صورت برخورد با پوست یا چشم سریعا با آب شیرین فراوان شسته شود و یا اگر خورده شد باید فورا به پزشک مراجعه شود. در آخر اینکه این ماده آتش زا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *