info@betonnika.com

فوق روان کننده بتن (S-LC15)

فوق روان کننده بتن (S-LC15)

فوق روان کننده بتن (S-LC15)

فوق روان کننده بتن (S-LC15) یکی دیگر از افزودنی های کارامد و معمول برای به کار گیری در بتن است که به طور فوق العاده ای سبب کارپذیری عالی و کاهش نسبت آب به سیمان شده است که در بتن ریزی های حجیم مانند سقف ، ستون ، فونداسیون به کار می رود. مخلوط کردن این محصول با بتن بدلیل ایجاد workability خوب و مناسب علاوه بر آسان نمودن عملیات بتن ریزی و پرداخت سطوح، سبب افزایش مقاومت های فشاری، تراکم در نهایت دوام بتن شده که از ایجاد ترک های سطحی جلوگیری می نماید.

این مواد در بتن ریزی با پمپ، ساخت بتن های حجیم، سطوح وسیع و چند لایه و سازه های مسلح، اجرای بتن فونداسیون ، دال ، پی ، ستون ، دیوار و… و تولید بتن های مسلح و غیر مسلح در دما های معمولی و گرم، استفاده می شود.

 

مزایای فوق روان کننده بتن (S-LC15)

از مزایای فوق روان کننده بتن (S-LC15)

 1. پلاستیسیته بالا بتن بدون آب افتادگی
 2. افزایش مقاومت فشاری
 3. کاهش نفوذ پذیری بتن
 4. افزایش اسلامپ، سهولت پمپاژ
 5. کاهش زمان باز کردن قالب ها، صرفه جویی زمان و هزینه های بتن ریزی

این محصول به این صورت مصرف می شود که در هنگام اختلاط بتن به آب مصرفی آن افزوده شود یا اینکه پس از اختلاط به تراک میکسر آن را اضافه کرد تا به مدت 3 دقیقه مخلوط شود ولی اگر فاصله زمانی ساخت و ریختن بتن زیاد باشد باید نیمی از آن را در محل ساخت بتن و اضافه مانده ی آن را هنگام اجرا اضافه کرد.

 

مشخصات فنی فوق روان کننده بتن (S-LC15)

 • حالت فیزیکی آن مایع است.
 • رنگ آن قهوه ای تیره است.
 • PH آن حدود 5 است.
 • وزن مخصوص آن 1.05 gr/cm3 است.
 • یون کلر ندارد.
 • دارای استاندارد ISIRI 2930 & ASTM C 494 می باشد.

 

نگهداری از فوق روان کننده بتن (S-LC15)

نگهداری آن نیز شرایطی دارد که باید تا یکسال در بسته بندی هایی به شکل گالن های 20 و بشکه های 200 کیلویی، دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب در دمای 10 الی 25 درجه سانتی گراد، قرار بگیرد. البته که این مواد  نباید به هیچ صورت خورده شود یا با چشم تماس پیدا کند، در صورت برخورد با پوست یا چشم سریعا با آب شیرین فراوان شسته شود و یا اگر خورده شد باید فورا به پزشک مراجعه شود. این ماده هم نیز آتش زا نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *