info@betonnika.com

ابر روان کننده بتن (P-L-C1000)

ابر روان کننده بتن (P-L-C1000)

 

 

ابر روان کننده بتن (P-L-C1000)

در بتن ریزی های حجیم برای اینکه بتوانند مقاومت بتن را از طریق کاهش نسبت آب به سیمان، بالا ببرند از فوق روان کننده ها یا ابر روان کننده ها استفاده می کنند، البته استفاده از آن ها دلایل دیگری چون : حفظ کردن کارایی، زمانی که سیمان را کاهش می دهند تا گرمای حاصل از هیدراسیون کم شود.

افزایش دادن کارایی بتن بدلیل اینکه آسان تر می توان در قسمت های غیر قابل دسترس از آن استفاده کرد و بسیاری از دلایل دیگر، در ادامه به تعریف برخی از این روان کننده ها می پردازیم و در مورد ویژگی ها و کاربرد های آن بیشتر توضیح می دهیم.

 کاربرد ابر روان کننده بتن (P-L-C1000)

 

 

خرید ابر روان کننده بتن

خرید ابر روان کننده بتن از جمله مسائلی است که اهمیت زیادی دارد زمانی که شما قصد خرید محصول باکیفیت و مرغوبی را دارید بهتر است استفاده دقیق و بهینه آن را بلد باشید تا در زمان اجرای پروژه دچار سردرگمی نشوید. خرید ابر روان کننده بتن سبب ارتقا بتن در سازه و پروژه می شود و همچنین می توانید هزینه های ناشی از ساخت و ساز را کاهش دهد. امروزه ابر روان کننده بتن به عنوان قدرتمندترین و تاثیر گذارترین نوع روان کننده بتن شناخته شده است که مصرف کمی از آن می تواند قابلیت های بتن را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد. در خصوص تهیه و خرید ابر روان کننده بتن یکی از اصلی ترین موارد قیمت محصول است که امروزه این محصولات با کیفیت های بسیار زیادی وارد بازارهای فروش می شوند. گاهی ابر روان کننده هایی با غلظت کمتر قیمت بیشتری از ابر روان کننده های پر غلظت دارند. یکی از اصلی ترین معایب این مسئله، این است که خریداران مجبور هستند برای اینکه بودجه مالی خود را مدیریت کنند محصولات بی کیفیتی خریداری نمایند اما گروه بتن نیکا با سالها فعالیت در این عرصه می تواند بهترین مشاوره را در اختیار مشتریان قرار دهد.

 

قیمت ابر روان کننده بتن

 

قیمت ابر روان کننده بتن

قیمت ابر روان کننده بتن در برابر فوق روان کننده‌ها بیشتر است، اما مسئله مهم این است که مقدار دوز مصرف آن نیز کمتر می باشد. قیمت آن بر اساس صورت بندی شرکت‌های تولید کننده ‌مشخص می‌شود. قیمت‌ ابر روان کننده بتن با کیفیت آن رابطه‌ی مستقیم دارد و کیفیت ابر روان کننده، مشخص کننده ی قیمت آن خواهد بود.

توجه داشته باشید پیش از خرید ابر روان کننده، قیمت‌های متفاوت شرکت های تولید کننده را مورد بررسی قرار دهید، نمونه‌های متفاوتی از تولیدکننده‌ها دریافت کنید و پس از تست و اطلاع از میزان کیفیت آن بتوانید قیمت پایانی را محاسبه کنید. به طور مثال اگر ابر روان کننده بتن با قیمت کمتری خریداری کنید ولی کیفیت آن مناسب نباشد مجبور می باشید مقداری بیشتری از ابر روان کننده استفاده کنید. بنابراین بهتر است ابر روان کننده‌ بتن را با قیمت معقولی خریداری کنید تا عملکرد بهتری نیز به شما ارائه دهد.

 

ابر روان کننده بتن (P-L-C1000)

ابر روان کننده بتن (P-L-C1000) دیر گیر است که کاربرد بسیار گسترده ای در بتن ریزی های حجیم و بدون نیاز به ویبره، دارد و باعث می شود بتن آب کمتری مصرف کند. این مواد به دلیل تشکیل شدن از پلی کربوکسیلات اتر با درصد جامد بالا و ترکیبات کمکی  ویژه، باعث می شود که هنگامی که به بتن اضافه می شود بسیار سودمند باشد و فواید زیادی مانند: افزایش فوق العاده بالای کارپذیری (workability) ملات بتنی، قابلیت چشمگیر حفظ اسلامپ، افزایش مقاومت های مکانیکی بتن و کاهش جدا شدگی سنگدانه ها، دارد.

در ادامه مزیت های آن برای بتن، باید از، کاهش نسبت آب به سیمان، پخش شدن یکنواخت و خوب سیمان در بین مواد تشکیل دهنده بتن ( که سبب می شود وزن مخصوص و مقاومت بتن زیاد شود و در نهایت میزان نفوذ پذیری در بتن کاهش یابد)، نام برد.

 

خرید ابر روان کننده بتن

 

کاربرد ابر روان کننده بتن (P-L-C1000)

  1. استفاده در بتن ریزی های حجیم و چند لایه در مقاطع باریک
  2. استفاده در بتن ریزی با حفظ کارایی بالا و قابلیت پمپ پذیری
  3. در ساختن بتن هایی با مقاومت بالا و نفوذ ناپذیر، همچنین خود متراکم شونده، استفاده می شود.
  4. استفاده در بتن ریزی و کف سازی و بازسازی جاده ها، باند فرودگاه ها، بدنه سد ها، اسکله ها و سقف های عظیم
  5. استفاده در بتن ریزی سازه های پر آرماتور با امکان کم ویبر ها

ابر روان کننده از مزایای بسیار بالا برخوردار است از جمله: قابلیت حفظ کردن الامپ و امکان ادامه دادن عملیات حجیم، روان کردن بتن و جلوگیری از آب انداختن بتن و جدا شدن سنگدانه ها، جلوگیری از حبس شدن هوا در بتن و افزایش یافتن وزن مخصوص و انسجام و در آخر داشتن قابلیت کارایی همزمان با میکرو سیلیس، خاکستر بادی و سایر مواد پوزولانی.

این مواد می تواند با مخلوط آماده شده ی بتن اضافه شود و بعد از اینکه به خوبی مخلوط شد و با تمام یا بخشی از آب اختلاط بتن یکی شد، می توان بتن ریزی را آغاز کرد. البته باید میزان دقیق استفاده ی آن را از طریق آزمایش های کارگاهی بدست آورید که معمولا برای ابر روان کننده بتن (P-L-C1000) حدود 0.2 یا 0.6 درصد وزن سیمان در بتن می باشد.

برای اینکه این مواد را بیشتر بشناسید باید یک سری از مشخصات فنی آن را مثل : قهوه ای روشن بودن رنگ آن، 1.05gr/cm3  بودن وزن آن، PH آن حدود 5 است، یون کلر نداشتن آن، حالت فیزیکی آن که مایع است و دارای استاندارد ASTM C494 & C1017 & ISIRI 2930   بودن آن، را بدانید.

 

نگهداری ابر روان کننده بتن (P-L-C1000)

نگهداری ابر روان کننده بتن (P-L-C1000) نیز شرایطی دارد که باید تا یکسال در بسته بندی هایی به شکل گالن های 20 و بشکه های 200 کیلویی، دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب در دمای 10 الی 25 درجه سانتی گراد، قرار بگیرد. البته که این مواد  نباید به هیچ صورت خورده شود یا با چشم تماس پیدا کند، در صورت برخورد با پوست یا چشم سریعا با آب شیرین فراوان شسته شود و یا اگر خورده شد باید فورا به پزشک مراجعه شود. در آخر اینکه این ماده آتش زا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *