info@betonnika.com

واتر استاپ

واتر استاپ کفی تخت واتر استاپ کفی حفره دار واتر استاپ دیواری تخت

 

 واتر استاپ دیواری حفره دار واتر استاپ دیواری دمبلی تخت واتر استاپ دیواری دمبلی حفره دار

 

واتر استاپ چیست؟

واتر استاپ که با نام نوار آب بند کننده هم شناخته می شود، نواری لاستیکی است که به منظور جلوگیری از حرکت آب و نفوذ مایعات به درون ترک های، درز ها و شکاف های بتن استفاده می شود. به طور کلی واتر استاپ دو مدل عمده دارد. واتر استاپ تخت و واتر استاپ حرفره دار. از واتر استاپ تخت برای درز های اجرایی و از واتر استاپ حفره دار برای درز های انبساطی استفاده می کنند. اینکه از چه نوع واتر استاپ با چه جنسی باید استفاده شود، بستگی به نیاز های سازه و پروژه دارد.

عملکرد واتر استاپ به این صورت است که با طولانی کردن مسیر مایعات به ویژه آب، از ورود آن به درزها و شکاف بتن جلوگیری می کند. واتر استاپ ها مزایایی همچون مقاومت در برابر پی اچ های قلیایی، انعطاف پذیری بالا، تنوع در شکل و اندازه، طول عمر زیاد، مقاومت کششی بالا و… می باشد.

 

واتر استاپ
انواع واتر استاپ pvc در بتن نیکا تولید و ارائه می شود.

 

قیمت واتر استاپ

واتر استاپ مدل های مختلفی دارد که بر اساس نوع آن ها، قیمت های متفاوتی هم دارند. در ادامه قیمت دو  گروه واتراستاپ را بررسی می کنیم:

 

قیمت واتر استاپ pvc

واتر استاپ pvc در دو نوع حفره دار و تخت موجود می باشد که قیمت مدل تخت کمتر از مدل حفره دار می باشد. از واتراستاپ پی وی سی تخت برای آب بندی درز ها در سازه ها و لوله های بتنی، کانال ها، سازه ها هیدرولیکی، استخر و… استفاده می شود. نوار آب بند پی وی سی حفره دار انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد، در برابر مواد قلیایی مقاومت خوبی دارد و برای استفاده در محیط هایی با بازه حرارتی بالا بسیار مناسب است. موارد استفاده این محصول بسیار زیاد می باشد.

قیمت واتر استاپ تزریقی بتن (واتر استاپ استخری)

این نوع واتراستاپ مناسب برای آب بندی در زمان اجرا می باشد. هنگامی که بتن ریزی انجام می شود، لوله هایی سوراخ دار از جنس پلاستیک در طول درز نصب می شوند. پس از اتمام بتون ریزی، در این لوله ها رزین تزریق می شود در نتیجه ترک ها پر شده و آب بندی می شود. رزینی که برای این کار استفاده می شود از جنس پلی یورتان بوده که مخصوص آب بندی بتن می باشد. در هنگام خرید واتر استاپ تزریقی بتن عرض و ضخامت آن بر روی قیمت تاثیر گذار می باشد.

 

قیمت واتر استاپ

 

قیمت نوار واتر استاپ

هر چقدر کیفیت نوار آب بند بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. نوار های آب بند باید کیفیت خوبی داشته باشند. یکی از موارد مهم در انتخاب نوار آب بند، انعطاف پذیری آن می باشد. هر چقدر نوار واتراستاپ منعطف تر باشد، کیفیت آن نیز بالاتر خواهد بود. این انعطاف به شما کمک می کند تا در هنگام استفاده با توجه به ابعاد و حجم سازه های بتنی مختلف از آن استفاده کنید. نوار واتر استاپ با توجه به فاکتور هایی همچون ضخامت، پهنای سازه، حجم و مدل آج تولید می شود.خرید واتر استاپ

 

خرید واتراستاپ ( خرید آب بند)

خرید آب بند با توجه به نوع کاربردی که دارد انجام می شود. در ادامه شما را با چند مورد از کاربرد های واتراستاپ آشنا می کنیم تا در هنگام خرید انتخاب درست و راحت تری داشته باشید.

کاربرد اول واتراستاپ، استفاده از آن در ساخت سد ها، استخرها، مخازن، تونل ها و… می باشد. مورد بعدی، استفاده از آن برای جلوگیری از عبور آب در میان درز های بتن می باشد. و در نهایت از یک مدل آب بند، در سازه های هیدرولیکی استفاده می شود.

 

فروش واتر استاپ

واتراستاپ یکی از مهم ترین بخش اجزای آب بندی سازه های بتنی به شمار می رود. در واقع استفاده از این محصول برای مسدود کردن دیوار های بتنی و… بسیار ضرور ی می باشد. اکثر تولید کنندگان واتر استاپ، مراکزی را برای فروش واتر استاپ دارند تا به صورت مستقیم بتوانید این محصول را تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با این مراکز در تماس باشید. البته فراموش نکنید که حتما از مراکز معتبر فروش واتر استاپ ، اقدام به خرید کنید چرا که در غیر این صورت ممکن است از نظر مالی، جانی و زمانی متضرر شوید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *